Stanje v uniji: Ima EU prave prioritete?

Pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji v sodelovanju s Slovensko tiskovno agencijo vabi na dogodek z naslovom “STANJE V UNIJI: IMA EU PRAVE PRIORITETE?”, ki bo potekal v sredo, 15. septembra 2021, ob 13.30 in ga bo mogoče spremljati preko kanalov EP in STA na družbenih omrežih ter na portalu STAvživo.

Dogodek se bo odvijal neposredno po govoru predsednice Evropske komisije Ursule von der Leyen o stanju v EU, ki ga bo imela na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta v Strasbourgu, v njem pa bo izpostavila prednostne naloge in cilje povezave. Vsebinske poudarke in sporočila njenega govora bodo osvetlili in komentirali:

• Romana Tomc, evropska poslanka (EPP),
  • Tanja Fajon, evropska poslanka (S&D),
  • Klemen Grošelj, evropski poslanec (Renew),
  • Franc Bogovič, evropski poslanec (EPP),
  • dr. Matej Avbelj,  pravnik in rektor Nove univerze in
  • dr. Marko Lovec,  politolog in raziskovalec na centru za mednarodne odnose Fakultete za družbene vede.